Sommarhäng Torsdag

13 juli - Brädspelskväll

Sommarhäng Torsdag 13 juli

17:30 – 19:30 Brädspelskväll


Denna torsdagen blir det brädspelskäll! Vi kommer spela Settlers of Catan, Tsuro, Uno, For Sale, Sänka Skepp, San Torini och kanske något mer. 

Eftersom vi har begränsat med brädspel så kanske du kan ta med något själv? Har du ett favoritspel som du kanske vill spela med någon ny? Ta med dig familjen och spela lite tillsammans med oss ikväll!

Vi ber dig som är vårdnadshavare att inte ta med fler barn än du tryggt kan ta hand om.

Ingen av lekarna, hoppborgarna eller skattjakterna kommer kosta något. Men vi kommer ta ut en liten kostnad för korvar på tisdagar och fikat på torsdagar. Pengarna kommer gå till Barnmissionen och deras arbete för krigets offer i Ukraina.

För mer info om de olika aktiviteterna, klicka på knapparna nedan.